Ilzes Viņķeles ieraksti

Citāds gads

Dzīvē gadās mierīgāki un citādi gadi. Man šis gadījies pie citādajiem. Ieguvu maģistra grādu veselības vadībā, padziļinot zināšanas savā sirdslietā – veselības aprūpes politikā. Piepildīju jaunības sapni – apmeklēju U2 koncertu Joshua tree. Lai būtu par ko balsot, piedalījos liberāli demokrātiskas partijas Kustība PAR dibināšanā.

Un lielākais notikums –  šī gada 7. septembrī uzsākšu gadu ilgas mācības Arizonas universitātes McCain institūtā. Esmu pagodināta, jo esmu uzrunāta un izraudzīta kā viena no 8 ASV senatora McCain dibinātā institūta stipendiātēm šogad. Pirmā, kas pārstāvēs Latviju. Mana mājvieta turpmāko gadu būs Starptautiskais Republikāņu institūts Vašingtonā. Būs iespēja apgūt labāko praksi par sieviešu un jauniešu iesaisti politikā, darbu ar vēlētajiem, satura definēšanu partiju programmās, politisko ētiku un daudzus citus jautājumus, kas būs ne vien Latvijas politiku kopumā, bet arī Kustības Par izaugsmi noteicoši. Mūsdienu saziņas līdzekļi ļaus aktīvi piedalīties Kustības Par valdes darbā, daloties ar ASV gūtajām zināšanām un pieredzi.

Savu Saeimas darba ciklu noslēgšu nākamnedēļ. Vēlos vēl novadīt pirmo Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdi rudens sesijā, kurā ceru, ka varēsim apstiprināt vēsturisku lēmumu – Latvijas Evaņģēliski Luteriskās baznīcas un Vācu Evaņģēliski Luteriskās baznīcas Latvijā vienošanos par kopīgām īpašumtiesībām uz Svētā Pētera baznīcu. Panāktā vienošanās ir arī komisijas, tostarp mans nopelns, par ko esmu ļoti gandarīta.

Esmu pateicīga visiem, ar kuriem šajā posmā bijis tas gods strādāt kopā, pat ja uzskati bijuši atšķirīgi. Tā ir bijusi vienreizēja pieredze.

Noslēdzas viens dzīves posms. Tieši tā arī izskatās brīvība – kad nevienam, arī sev, nekas vairs nav jāpierāda. Kad ir pieauguši lieliski bērni, ir mīļi draugi, gandarījums par paveikto un visa pasaule vaļā.